Розвиваючі великодні ігри для дітей

Багато відомо про те, як корисно грати з малюками. Якщо ми даємо дитині можливість бачити, чути і відчувати велику кількість фактів, то мозок крихти буде розвиватися природно і швидко.

Ігри вирішують відразу кілька завдань, пов’язаних з розвитком творчих здібностей дитини.

По-перше, розвиваючі ігри можуть дати їжу для розуму з самого раннього віку.

По-друге, їх завдання-сходинки завжди створюють умови, що випереджають розвиток здібностей.

По-третє, піднімаючись щоразу самостійно до своєї стелі, дитина розвивається найбільш успішно.

По-четверте, розвиваючі ігри можуть бути дуже різноманітні за своїм змістом, а крім того, як і будь-які ігри, не терплять примусу і створюють атмосферу вільного і радісного творчості.

По-п’яте, граючи в ці ігри зі своїми діточками, тата і мами непомітно для себе набувають дуже важливе вміння – стримуватися, не заважати дитині самій розмірковувати і приймати рішення, не робити за нього те, що він може і повинен зробити сам.

Звичайно, ігри зовсім не якийсь еліксир талановитості, приймаючи який “через день по столовій ложці” можна досягти бажаних результатів. Це тільки один із засобів розвитку здібностей, і воно буде тим дієвіше і корисніше, чим менше буде протиріч між принципами, які лягли в основу цих ігор, і принципами, на яких будується вся система поводження з дітьми в сім’ї.

Великодні ігри

Давним-давно, наші бабусі й дідусі грали на Великдень в особливі ігри. Сьогодні багато обмежуються тільки фарбуванням яєць, не підозрюючи, що раніше на час Пасхального тижня ці писанки прирівнювалися чи не до грошей. А багато жителів навіть промишляли яйцями і вимінювали у гравців три битих, на одне не бите.

Найпоширенішими в Пасхальний тиждень були ігри з яйцями. Їх били, катали по землі, ховали і шукали, на них ворожили, а в азартних іграх їх ставили на кін.

Такі ігри можуть стати простим і захоплюючим розвагою для маленьких і тих, хто постарше.

Ігри з яйцями

“Бити яйця”
Кожен гравець вибирає собі яйце.
Затискаючи яйця в руці так, щоб стирчали тільки їхні гострі кінчики, гравці б’ють яйця один про одного.
Коли одне з яєць розбивається з гострого кінця, його перевертають в руці і підставляють під удар тупий кінець (гармату).
Розбите яйце (з двох сторін) віддається на поталу переможцю

“Знайди яйце”
Один з гравців, поки інші відвернулися, ховає яйця у заздалегідь підготовлені купки піску або соломи або тирси. Іноді використовуються шапки або миски.
Гравці по черзі (черга визначає жереб) намагаються відгадати і відрити яйця з купок або дістати з-під шапок, причому в одній купці може бути відразу декілька яєць, а в іншій одне або взагалі нічого.
У кого виявилося після гри більше яєць – той і виграв.

“Угадування яєць”
Один гравець ховає в руках за спиною своє яйце і яйце суперника.
Суперник повинен відгадати в якій руці знаходиться його яйце.
Якщо ж відгадає – забирає два яйця (свій і чужий), якщо ні – віддає своє.

“Пошук яєць із зав’язаними очима”
Один гравець на відстані 10-20 кроків кладе яйце на землю.
Інший, попередньо визначивши відстань і кількість кроків до яйця, з зав’язаними очима повинен до нього дійти.
Коли потрібну відстань пройдено, пов’язка або шапка з очей знімається і гравець повинен дотягнутися до яйця (лягати на землю забороняється).
Якщо гравець дотягується, яйце – його, якщо ні – гравець віддає своє.

Комментарии запрещены.